≡ Menu

8 PRIEŽASTYS, kodėl verta ŽAISTI „Kulinarijos šou“ SU savo VAIKAIS

Mes, aš su savo dukra, turime labai smagų žaidimą – „Kulinarijos šou“. Kai tik ji užsimano kažko valgyti, savo norą įvardija, tada aš kuriu laidos vedėjos personažą, o ji būna mano laidos viešnia. Tokį žaidimą tikrai pažaidžiame kartą per mėnesį, būna ir dažniau.

Bendraujame oficialiai, tarsi vyktų tikra laida, aš pristatau ją žiūrovams, aptariame patiekalą, kurį gaminsime. Ir mūsų SPEKTAKLIS prasideda…

Jai užduodu įvairiausius klausimus: ką mėgsta valgyti?, kokia veikla užsiima/pomėgiai?, kodėl būtent toks patiekalas?, kiek metų?… ir panašiai.

Kartais ji kuria personažą/vaidmenį, o kartais būna tiesiog savimi. Labai smagu tokiu neįprastu būdu bendrauti su savo vaiku, puiki galimybė pažinti savo vaiką „kitu kampu“.

Pasakytumėte: „ir ką?“, ATSAKAU: verta pabandyti. Tikrai VERTA.

Panašiai tokį žaidimą aš žaisdavau vaikystėje su savo pussesere, mes dviese dalyvaudavome kulinarijos laidoje, gamindavome ir viską sakydavome, kaip gaminti. O vėliau dviese skaniai valgydavome, juk taip skanu, kai pagamini pats. O JEI DAR SU MAMA…

8 Priežastys, Kodėl Verta Žaisti „Kulinarijos Šou“ Su Savo Vaikais:

  • Visų pirma, tai ryšys su vaiku, bendravimas – žaidimo forma, galimybė pažinti vaiką „kitu kampu“, užduoti įvairiausius klausimus, į kuriuos norėtume gauti atsakymus.
  • Vaikas kuria personažą/vaidmenį, tai padeda lavinti vaiko kūrybiškumą, galimybė įsijausti į tam tikrą vaidmenį, jį pažinti. Ugdomas prisitaikymas prie gyvenimiškų situacijų.
  • Užduodami klausimai, moko teisingai, išsamiai atsakyti į klausimus, vaikas mąsto ir skiria didelį dėmesį atsakymų formulavimui, galima nebijoti pataisyti, naudojantis situacija, kad esame laidos vedėjos, padėti formuluoti atsakymus.
  • Lavinamas taisyklingas/raiškus kalbėjimas, bendravimo įgūdžiai, vaikas mokosi bendrauti, išsakyti mintis.
  • Ugdomas kūrybiškumas, vaikas turi galimybę atsiskleisti, būti savimi arba kurti vaidmenį/personažą, tokiu būdu lavinama vaizduotė, žaisdami vaikai atvirauja ir atsiskleidžia.
  • Išmoksta gaminti patiekalus, išliks ilgam ne tik receptai, bet ir teigiama emocija apie maisto gaminimą.
  • Išmoksta pjaustyti, plauti indus ir kt. buities darbus, ugdomas savarankiškumas ir kiti socialiniai gebėjimai/įgūdžiai.
  • Kuria teigiamą emociją, smagu, svarbiausia – praleistas laikas kartu, kuris yra ne tik pramoga, bet ir kuriama santykių vertė – žaidimo forma.

KVIETIMAS. Ar Tu žaidi „kulinarinį šou“ su savo šeima? Jei taip, pasidalink žemiau komentaruose savo patirtimi. Jei ne – labai kviečiu išbandyti ir parašyi, kaip sekėsi! Lauksiu, labai įdomu, nebijokime improvizuoti!

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment