≡ Menu

Iš šeimų renginio. Tėvelių receptai. Ką daryti kai nesusitvarkome su vaiku?

Savaitgalį dalyvavau renginyje – „piknike“, kuris skirtas šeimoms, džiugu tai, kad ši iniciatyva vyksta jau trečią kartą. Renginys nemokamas, jame gausu pramogų ir veiklų vaikams, žaidimų aikštelės, batutas, piešimas ant veidukų, žaidimai, šokiai, prizai ir kt.

Dar džiugiau, kad šio renginio sumanytoja – mano draugė, o aš turiu galimybę prisidėti prie renginio – „šeimų pikniko“ įgyvendinimo, vedžiau renginį, organizavome žaidimus, estafetes  vaikams ir jų tėveliams, seneliams.

Viena iš užduočių, buvo skirta TĖČIAMS, klausimas skambėjo taip:

„KĄ DAROTE KAI VAIKUI UŽEINA OŽIUKAS/VELNIUKAS?, pasidalinkite receptu.“

Vienas iš tėčių pasakojo: „Bandom nukreipti dėmesį, sudominti kažkuo kitu. Rodom medžius, gyvūnėlius ir pan.“ – geras receptas, taip darau ir aš, kartais suveikia.

Kitas tėtis pasidalino savo receptu (kol laukė savo eilės pasisakyti, mažoji pradėjo neklausyti): „Na va, daviau telefoną ir nusiramino, tai kai būna „ožiukas“, duodu telefoną“ – aš taip nedarau ir manau, kad tai yra pats blogiausias kraštutinumas, nes jis nereikalauja jokių pastangų, tiesiog duodu telefoną…

Keli mano receptai:

  1. Vaikui kartais reikia suteikti galimybę pabūti su savimi, tiesiog. Verkia – tegu išsiverkia. Juokiasi – tegu juokiasi. Rėkia – tegu parėkia, juk pasidarys lengviau. Emocijų negalima laikyti, reikia jas paleisti.
  2. Jei būna kaprizas ar nevaldomas elgesys, reikia vaikui turėti kėdutę/vietelę, kurioje galėtu nusiraminti, pabūti vienas ir apgalvoti savo elgesį. Labai svarbu, po visko, su vaiku pasikalbėti ir išsiaiškinti, kas, kaip ir kodėl.
  3. Jei vaikas rėkia ar kitaip negražiai elgiasi – apsikabinkite, veikia. Vaikas pajaučia ramybę ir meilę. Niekada nešaukite – ramiai.

Receptų gali būti daug ir įvairių, tik vėliau būna „SKANU valgyti arba NE„.

PALINKĖJIMAS. Kurkime skanius receptus, kad būtų skanu ir netektų rausti dėl pridegusių blynų. Nesame mes visi tobuli kulinarai – virtuvės šefai, bet pasistengti galime.

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment