≡ Menu

KANTRYBĖ – VERTYBĖ

VAIKŲ AUGINIMAS. Tai nėra taip paprasta kaip atrodo. Tai reikalauja daug meilės, pastangų, kantrybės ir darbo. Juk tai – vaikų ugdymo procesas. Iššūkis tėvams, reikia išmokti dirbti ir su savimi.

Svarbiausia – KANTRYBĖ.  Ir tėvams, ir vaikams, ją reikia ugdyti ir auginti. Nėra lengva, bet įmanoma.

TRUMPA ISTORIJA IŠ ASMENINIO ARCHYVO:

Kartą, sėdime su dukra ligoninėje, aišku ilga eilė, daug žmonių, laukiame savo eilės. Mano mažajai buvo gal 3 metai, pradėjo nekantrauti ir klausinėti „kada, kada?”. Dar, pamatė šalia sėdinčius vaikus, kurie maigo telefonus, turbūt įprasta, bet ne mums, buvo prašymas, bet aš jai pasakiau, kad ne ir be didelių atsikalbinėjimų ši tema buvo baigta, nes mes turime NAMŲ TAISYKLES.

Toliau nekantrauja: „kada, kada?”, o aš jai sakau: (pridėjau ranką prie krūtinės)

  • Žinai kas čia yra?, o ji atsakė: Ne (susidomėjusi).
  • Čia yra mūsų kantrybė, kurią reikia auginti, atsakiau jai.
  • Kantrybė? (susimąstė), paklausė manęs, o aš patvirtinau, kad taip.

Pakraipė galvą ir toliau ramiai sėdėjome dviese, šnekučiavomės, laukėme savo eilės. Papasakojau kas yra kantrybė, kodėl taip svarbu ją turėti. Tai puiki proga pabendrauti su vaiku, o ne „sėdėti“ telefone.

Praėjus mėnesiui ar keliems, mes vėl su dukra laukiame kažkur eilėje. Tylu, ramu, neprašo telefono ir nezirzia. Tada sakau:

  • Dukryt, ką veiki? Kas nutiko?, o ji man atsakė:
  • Mama, aš auginu kantrybę (pridėjusi ranką prie krūtinės). Tada abi šyptelėjome ir apsikabinome, pasakiau jai, kad ji yra šaunuolė.

Tai buvo tikra LAIMĖ ir pasididžiavimas savo vaiku. Reikia suprasti, kad vaikų ugdymas prasideda nuo ankstyvos vaikystės.

Kiekvienas mūsų poelgis, veiksmas ar priemonė, kuria vadovaujamės vaikų auginime – turi pasekmes. Todėl kiekviename žingsnyje turime GALVOTI, o tik tada veikti ir imtis tam tikrų priemonių. Nereikalaukime iš vaikų to, ko patys negebame atlikti.

Palinkėjimas: KANTRYBĖS. AUGINKIME JĄ VISI.

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment