≡ Menu

POZITYVUS VAIKŲ AUKLĖJIMAS (1)

Šiandien buvau pozityvios tėvystės mokymuose, apie pozityvų vaikų auklėjimą. Su psichologe buvo tik pirmasis susitikimas iš dešimties. Stengsiuosi aprašyti visus susitikimus.

Kas yra tas pozityvus auklėjimas?

Susitikimo pradžia buvo kiek tyli, rami, kalbėjo tik psichologė, kartais užduodavo klausimus tėvams, tačiau visi, tarsi įsibaiminę, kad gali atsakyti neteisingai/netinkamai, bijojo pradėti. Klausydama lektorės, supratau, kad daugeliu atveju yra panašumų, atpažįstu savus auklėjimo metodus. Pagrindinis pozityvaus auklėjimo pamatas: ŠILUMA ir PRIEMONĖS, ką bedarytume, viską reikia daryti su šiluma/meile ir APGALVOTAI. Auklėjime negali būti spontaniškumo ir pykčio protrūkių. Šia tema yra labai daug informacijos, tačiau noriu pasidalinti savo įžvalgomis.

Ką darau aš?

Turbūt ši skiltis turėtų būti labai ilga, bet šiandien pabandysiu trumpai, apžvelgti esminius dalykus:

  1. Su vaiku reikia KALBĖTIS, nesvarbu ar tai kūdikis, ar tai jau užaugęs vaikas;
  2. APSIKABINTI, ypač tada, kaip vaikas pyksta, rėkia, yra neramus…
  3. Nereikia ant vaiko šaukti, tai nepadeda, reikia rasti būdus, kaip jam suprantamai PAAIŠKINTI, kas yra kas, kodėl dabar reikia elgtis vienaip ar kitaip;
  4. Leisti vaikui RINKTIS, taip ugdosi jo savimonė;
  5. Ugdyti vaikų SAVARANKIŠKUMĄ;
  6. Labai svarbu yra PASAKŲ skaitymai prieš miegą (aš pasakas dažniausiai kuriu pati, gaila, kad jų labai daug liko neužrašytų, bet turi jos savo ir kitą misiją);
  7. ŠEIMOS vakarai, išsirinkite savaitėje vieną dieną, kurią prasmingai praleisite su visa šeima;
  8. KANTRYBĖS ugdymas, čia turbūt yra labai sunku net ir suaugusiems, bet verta pasistengti;

Šį sąrašą dar galima būtų tęsti ir tęsti, kaskart jį tobulinant, viskas ateina per mūsų pačių patirtis. Aš, savo vaikų ugdyme, vadovaujuosi pajutimu, darau taip, kaip man atrodo teisinga ir tą akimirką reikalinga. Tik nereikia skubėti. RAMIAI. APGALVOTAI ir su MEILE.

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment

Next post:

Previous post: