≡ Menu

VAIKAI. Apie miegą ir darželį

Labai dažnai girdžiu diskusijas tarp tėvų, kada ir kaip vaikai turi miegoti, atskirai ar su tėvais? Kada pradėti  leisti vaikus į darželį?..

Turbūt tai pats sudėtingiausias momentas vaikų auginime. Vieniems tėveliams patinka miegoti kartu su vaikais, kitiems atvirkščiai, turi kitokį savo požiūrį. Vieniems sekasi vienaip, kitiems kitaip. Vieni tėveliai pasirenka auginti vaikus patys, namuose, kiti leidžia į darželius. Visi variantai yra geri, nes mes visi skirtingi ir pasirenkame/priimame  sau tinkamus sprendimus.

PAPASAKOSIU KAIP SEKASI MAN:

Visų pirma, apie mano požiūrį. Aš manau, kad santuokoje yra svarbiausia VYRAS IR ŽMONA, jei nebus darni sąjunga ir abipusė pagarba, meilė, tada nebus laimingi ir VAIKAI. Todėl reikia ypatingą dėmesį skirti dviejų žmonių ryšiui. Vaikus mes auginame pasauliui. Užaugs ir išeis… O jei sėkminga ir darni santuoka, jūs dviese pasensite ir bus kaip pasakoje:  ILGAI IR LAIMINGAI. Bet, kad taip būtų, reikia įdėti daug darbo ir pastangų. Atrodo, ką čia dirbsi, bet taip, mes turime mokėti dirbti su savimi.

Vadovaujantis šiuo mano požiūriu, aš turiu tvirtą nuostatą ir vaikų auginime.

DARŽELIS. Ten dirba savo srities specialistai, aš pasitikiu ir patikiu savo vaiką. Ten yra tvarka, taisyklės ir vyksta vaikų ugdymas. Vaikai išmoksta tarpusavyje bendrauti. Mano vaikai darželį pradeda lankyti tada, kai jau tik galima. Mažasis pradėjo 1 metukų ir 6 mėnesių. Daug kas gali sakyti, kad kaip taip anksti ir panašiai. Aš manau, kad pats laikas vaikui yra pradėti bendrauti su kitais vaikais. Vyksta pasiruošimas gyvenimui.

MIEGAS. Mano vaikai, taip pat kaip ir pradėjo eiti į darželį, taip ir miegoti atskirai pradeda anksti. Kai baigiu pati maitinti (tai tikslingai darau 9 mėnesius), pradžioje vaikai miega tame pačiame kambaryje, atskirai savo lovytėje. Kartu lovoje, kartais, daugiausiai iki 3 mėnesių. O tada, nuo kokių 1 metų ir 6 mėnesių, vaikai turi savo atskirą kambarį ir miega atskiroje lovoje. Dabar mano dukrai yra 8 metai, o sūnui 1 metai ir 9 mėnesiai, abu miega viename kambaryje, atskirose lovose.

Labai džiaugiuosi, kad taip sėkmingai sekasi mano vaikams pradėti lankyti darželį ir miegoti atskirai. Tai yra ne šiaip sau, bet vaikas įgauna savarankiškumo, gauna kokybišką miegą ir bendravimą, socialinius įgūdžius. Žingsnis po žingsnio, mūsų elgesys ir priimami sprendimai, vaikų ugdyme, augina asmenybę.

PALINKĖJIMAS. Atsakingai priimkime sprendimus vaikų ugdyme, nes auginame asmenybes PASAULIUI.

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment