≡ Menu

VAIKAI. PASAKŲ SKAITYMAS

Ar tėvai skaitė Jums pasakas vaikystėje? O Jūs skaitote savo vaikams?

Vaikų auginime, turbūt, kiekvieniems tėveliams atrodo normalu, kad reikia skaityti pasakas vaikams. Bet… vieni tikrai atsakingai jas skaito kiekvieną vakarą ir ne tik, tačiau yra tėvelių, kurie neranda laiko ir pasakos lieka neskaitytos… Gerai ar blogai?

Dirbant su vaikais, esame kalbėję apie pasakas, jas vaidinome, kūrėme savas. Bet liūdna pasidaro tada, kai iš vaikų išgirsti, jog tėveliai neskaito jiems pasakų… labai liūdna, tad papasakosiu kodėl.

Labai skiriasi vaikų kūrybiškumas, tų, kuriems yra skaitomos pasakos ir tų, kuriems ne.

PASAKOS. Pasakų skaitymas/kūrimas vaikams yra labai svarbi vaikystės dalis.

  • Pasakos kuria vaikams vaizdinius, lavina vaikų vaizduotę.
  • Pasakų personažų gausa ir įvairovė, padeda pažinti skirtingus personažus, į juos įsijausti, ugdo empatiją.
  • Pasakų skaitymas vaikams, augina ir stiprina ryšį tarp vaiko ir tėvelių.
  • Pasakos visada turi skirtingas „žinutes“, kurios pamokančios, ugdančios ir kt., paskaičius pasakas, reikia su vaiku jas aptarti, ką suprato, apie ką yra pasaka.
  • Pasakos stiprina ir lavina vaikų kūrybiškumą.
  • Pasakos lavina vaikų iškalbingumą.

Tai vieni iš svarbesnių elementų, kurie yra ugdomi, skaitant pasakas vaikams.

Aš, savo vaikams, pasakas kuriu pati, aišku, kartais ir skaitau iš knygų. Vakare, migdant dukrą, ji sako: „Mama, paskaityk savo pasaką“, jai visada atsakau: „Gal sukurti savo?“, tada sako, kad taip, taip sukurk. Kartu išrenkame personažus/pasakos veikėjus ir pradedu sekti/kurti pasaką…

Gaila, kad jų neužrašiau, bet džiugu, kad jos buvo skirtos tik mano dukrytei… ir taip, kiekvieną vakarą, vis kita pasaka, kita istorija ir pamokymai.

PALINKĖJIMAS. Kad ir kokie būtume pavargę, kad ir kaip nenorėtume, raskime laiko ir įsikvėpkime pasakos skaitymui. Juk tai laikas su vaiku, savo vaiku. Laikas greitai eina, užaugs vaikai labai greitai, todėl labai svarbu palaikyti ryšį. Apsikabinkite, vaikai laukia dėmesio ir akimirkų kartu. Vėliau nereikės, nepavėluokime.

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment